Tävlingsekipage

403 Anna och Malinka

 

Anna Ziegler & Malinka

Ras: Lapsk Vallhund

Född: 2007

LP1

Uppflyttad till lydnadsklass 2

Tävlar: lydnad & agility

403 Johan och Cesko

 

Johan Haglund & Cesko

(Bigwams Cesko)

Ras: Svensk Lapphund

Uppflyttad till lägre klass Sök, lydnadsklass Elit

samt Fortsättningsklass Rallylydnad

403 Berit Och Jakita

 

Berit Sandberg & X-Streams Jakita

 Ras: Schäfer

Meriter LP I

Tävlar

lydnad klass II, högre klass sök

403 Anette och Fixa

 

Annette K Johansson & Fixa

 Ras: Schäfer

Född 2008

Meriter LP1

 Tävlar Lydnad & Spår

 

403 Anna och Tiiva

 

Anna Ziegler & Tiiva

Seuch Nordv2011 Dkuch Kbhv2012 Raiikas Tiiva

Ras: Lapsk vallhund

Tävlar i lydnad & spår

Uppflyttad till klass 2 i lydnad

Uppflyttad till lägreklass spår

450 Lena och Svea

 

Lena Werner & Svea

(KORAD, Seuch Energicas Express)

Ras: Rottweiler

Tävlar i lydnadsklass II och Spår ELIT

2:a på Rottweiler SM i spår

450 Karin och Rosa

 

Karin Larsén & Rosa

(SUCH Lappkastets Texas Ros)

Ras: Svensk Lapphund

LP II uppflyttad till lkl III

Uppflyttad till lägre klass sök

Gull-Britt Persson & Tilda

 

Gull-Britt Persson & Tilda

Romelés Lenora

Labrador retriver

Tävlar i lydnad och spår.
Uppflyttad till lydnadsklass elit
och högre klass spår

450 My Rydberg

 

My Rydberg & Rookie

DoorKeepers Rebellion Rookie

Ras: Australien Shepard

Tävlar Lydnad och skall Debutera Spår under 2016.

Uppflyttad lkl II

450 Heléne och Viking

 

Heléne Nilsson & Viking

Sniffers Ukas

Ras: Schäfer, född 2013

Tävlar i Lkl I uppflyttad till Lkl II

403 Anna Och Raika

 

Anna Ziegler & Raika

Ras: Lapsk Vallhund

Tävlar i agility

Gull-Britt Persson & Kickan

 

Gull-Britt Persson & Kickan

Romelés Arwen

Labrador retriver

Tävlar i lydnadsklass II
och Lägre klass spår

Sandra Swärd 450x300

 

Sandra Swärd & Nikita

Nikita

Blandras

Tävlar: Agility klass 1

595 Elisabeth Bauer & Bailey

 

Elisabeth Bauer & Bailye

Springmist's Wild Furious Monster

(KORAD, LP I, LP II)

Ras: Lh Collie, född 2007

Tävlar i Lkl III, Hkl spår

Planerar start i NS spår

595 Bodil och Asta

 

Bodil Larsson & Asta-Idun

Född: 2011

Korad

Rallymästare

LP I, LPII

Tävlar: Rallylydnad och Lydnad

Ida Queckfeldt_Grynet

 

Ida Queckfeldt & Grynet

Blandras

Tävlar Agility


Elisabeth Bauer & Ajax

Springmist´s Blaze Rod

Lh Collie

Siktet inställt på
i första hand spår &
även lydnad

Lotta Mattson_1843x1382

 

Lotta Mattsson & Rakas

Miss Magoo´s Cent

Australien Kelpie

Tävlar: högre klass sök

Åse och Tuva_Korr

 

Åse Lennartsson & Tuva

Qbaz Enzi

Schäfer

Tävlar: lydnad och spår

Tränar för: appell sök

Kristina Torstensson_960x720

 

Kristina Torstensson & Raggen

Door-Keepers Ragtime

Australian Shepherd

Tävlar lydnad och spår

(Lk 2, uppfl till kl 3)

Tränar för start i lägre klass spår.

 

595 Angelika_Chilli


Angelika Karlsson & Chilli

Bergsandens Sahara Hot Nights

Labrador

Tävlar: Elit spår & Elit sök

Uppflyttad till lkl Elit

 


Lisa & Nick

Humlevallens Nick

Border Collie

Tävlar: Elit lydnad

Marie Svensson & Tindra


Marie Svensson & Tindra

Tindra

Blandras

Tävlar: Rallylydnad avancerad


Ida Queckfeldt & Rapunzel

Rapunzel

Blandras

Tävlar: Agility

lena-och-billy

 

Lena Werner & Billy

Keengreens Bumblebee

Border Collie

Tävlar: Lydnadsklass elit

 

lena-och-majsan

 

Lena Werner & Majsan

Busligans Maya

Australian Kelpie

Tävlar: Lydnadsklass III & Lägre sök

 

 

Ronja Nilsson & Bella

Blandras

Tävlar agility

 

 

Ida Queckfeldt & Zilke

Bluestimes Red Rose

Miniature american shepherd

Tävlar Agility