Instruktörer

Veberöds bruhundklubb har många underbara instruktörer. Alla med olika specialområden, allt från valp till avancerad lydnad och brukslydnad. Vi har även otroligt duktiga instruktörer inom agility, rallylydnad, klicker samt patrullhund.

 

Vi kan genom dem erbjuda ett brett sortiment av kurser för alla ekipage.

403 Angelika och Soya

 

Angelika Karlsson
angelika.karlsson@ikano.se
070-970 88 59
Lydnad

403 Malin och Seiko

 

Malin Ivarsson

malin@hoffe.eu

073-650 41 86

Valp - Lydnad

403 Carina

 

Carina Jönsson

madde7@spray.se

Rallylydnad - Lydnad

Mer om: Carina

403 Fredrik

 

Fredrik Lövgren

fredrik@hoffe.eu

070-471 27 40

Lydnad - Spår - Patrullhund - Specialsök

403 Inger

 

Inger Jönsson

olga98@telia.com

Brukslydnad - Sök

403 Ingrid

 

Ingrid Ericsson

ericsson_57_nicki@hotmail.com

070-994 36 57

Lydnad - Brukslydnad

Mer om: Ingrid

403 Malin K

 

Malin Karlsson

malin.karlsson@lsn.se

070-234 31 85

Valp - Lydnad - Spår

Mer om: Malin

403 Dalton 403x431

 

Eva Wahlman

evam2011@telia.com

Valp - Lydnad

 

403 Dalton 403x431 

Annika Kernen

black_tracks@hotmail.com

Valp - Lydnad

403 Dalton 403x431

 

Therese Andersson

Smile_tess@hotmail.com

070-848 54 49

Valp - Lydnad

403 Marianne

 

Marianne Söderberg

marianne@veberod.com

070-558 13 94

Agility

Mer om: Marianne

 

lena-och-svea-403x431

 

Lena Werner

lenaw_vovve@outlook.com

070-558 13 94

Träningsgrupp lydnad

 

 

403 Maria Hillbertz Persson

 

Maria Hillbertz

maria.hillbertz@icloud.com

Valp - Lydnad

 

Ida Queckfeldt

idaqueckfeldt@live.se

070-829 04 05

Agility

veronica-ny

 

Veronica Andersson

dogwhisper@hotmail.se

070-812 98 25

Valp - Allmänlydnad steg 1 & 2
SBK lärare
Resursinstruktör

403 Kenneth

 

Kenneth Johansson

dogpro@telia.com

070-673 40 75

Valp - Lydnad

450 Anita Olsson

 

Anita Olsson

benny-anita@tele2.se

070-567 06 55

Sök

450 Eva Tronell

 

Eva Trönell-Gustavsson

evatronell@hotmail.com

Agility

450 Anita Andersson ny

 

Anita Andersson

anita-a@telia.com

Spår

Mer om: Anita

450 Patrik

 

Patrik Andersson

ceciliaochpatrik@yahoo.se

070-582 65 57

Valp - Lydnad - Spår

Mer om: Patrik

403 Susanne och Elsa 

Susanne Helgason

susanne.helgason@sjobo.se

Räddningshund