Instruktörer

Veberöds brukshundklubb har många underbara instruktörer. Alla med olika specialområden, allt från valp till avancerad lydnad och brukslydnad. Vi har även otroligt duktiga instruktörer inom agility, rallylydnad, klicker samt patrullhund.

Vi kan med våra instruktörer erbjuda ett brett sortiment av kurser för alla ekipage.

KurserNamnE-mail
Valp,
Träningsgrupp spår
Anita Anderssonanita-a@telia.com
Valp,
Lydnad
Annika Kernenblack_tracks@hotmail.com
Valp,
Lydnad
Kenneth Johansson
dogpro@telia.com
Valp,
Lydnad
Maria Hillbertz
maria.hillbertz@icloud.com
Valp,
Lydnad
Therese Andersson
smile_tess@hotmail.com
Valp,
Lydnad
Annie Gottfridssonannie.gottfridsson@lund.se
Valp,
Lydnad
Bo Zetterströmbozzez56@gmail.com
Träningsgrupp
lydnad
Berit Sandberg
beritsandberg864@gmail.com
Lydnad,
Rallylydnad
Carina Jönssonmadde7@spray.se
Brukslydnad,
Sök
Inger Jönsson
olga98@telia.com
Lydnad,
Brukslydnad
Ingrid Ericsson
ericsson_57_nicki@hotmail.com
Lydnad
Lena Werner
lenaw_vovve@outlook.com
Agility
Eva Trönell-Gustavsson
evatronell@hotmail.com
Agility
Cathrine Wenngren
cathrine_kristiansson@hotmail.com
AgilityCamilla Frank c-frank@telia.com
Träningsgrupp
specialsök Kong
Malin Ivarsson
malin@hoffe.eu
RallylydnadKatarina Holstkatarinaholst@hotmail.com
Räddningshund
Susanne Helgason
susanne.helgason@sjobo.se
UngdomskursMarianne Söderberg
marianne.veberod@gmail.com
UngdomskursKerstin Ekholmkerstin.ekholm@telia.com
UngdomskursMarie Möllergardenvermland@hotmail.se