Instruktörer

Veberöds bruhundklubb har många underbara instruktörer. Alla med olika specialområden, allt från valp till avancerad lydnad och brukslydnad. Vi har även otroligt duktiga instruktörer inom agility, rallylydnad, klicker samt patrullhund.

 

Vi kan genom dem erbjuda ett brett sortiment av kurser för alla ekipage.

 

NamnMejlTelTyp
Anita Anderssonanita-a@telia.comTräningsgrupp spår
Anita Olssonbenny-anita@tele2.se0705-67 06 55
Brukslydnad
Sök
Annika Kernenblack_tracks@hotmail.comValp
Lydnad
Berit Sandberg
beritsandberg864@gmail.comTräningsgrupp lydnad
Carina Jönssonmadde7@spray.seLydnad
Rallylydnad
Eva Trönell-Gustavsson
evatronell@hotmail.comAgility
Eva Wahlman
evam2011@telia.comValp
Lydnad
Fredrik Lövgren
fredrik@hoffe.eu0704-71 27 40
Lydnad
Spår
Patrullhund
Specialsök
Ida Queckfeldt
idaqueckfeldt@live.se0708-29 04 05
Agility
Inger Jönsson
olga98@telia.comBrukslydnad
Sök
Ingrid Ericsson
ericsson_57_nicki@hotmail.com0709-94 36 57
Lydnad
Brukslydnad
Kenneth Johansson
dogpro@telia.com0706-73 40 75
Valp
Lydnad
Lena Werner
lenaw_vovve@outlook.comTräningsgrupp lydnad
Träningsgrupp spår
Malin Ivarsson
malin@hoffe.eu0736-50 41 86
Valp
Lydnad
Rallylydnad
Malin Karlsson
malin.karlsson66@outlook.com0702-34 31 85
Valp
Lydnad
Spår
Maria Hillbertz
maria.hillbertz@icloud.comValp
Lydnad
Marianne Söderberg
marianne@veberod.com0705-58 13 94
Agility
Ungdomskurs
Patrik Andersson
patrikochcecilia@yahoo.se0705-82 65 57
Valp
Lydnad
Träningsgrupp spår
Susanne Helgason
susanne.helgason@sjobo.seRäddningshund
Therese Andersson
smile_tess@hotmail.com0708-48 54 49
Valp
Lydnad